Süper modellikten girişimciliğe: Sejaa Pure Skincare kurucusu Gisele Bündchen


Brezilyalı süper model Gisele Bündchen, 2004 yılında modelliğe ara verdiğini açıkladı. Çok sayıda girişimi bulunan Bündchen’in en önemli girişimlerinden bir tanesi, Sejaa Pure Skincare.

Bündchen, 2010 yılında cilt bakımı ürünlerini piyasaya sürdü. Markaya ismini veren Seja, Portekizce’de “olmak” anlamına geliyor. Vogue dergisine verdiği bir röportajında kelimenin sonuna bir “a” harfi daha eklemesinin nedenini şöyle açıklıyor: “Kelimelerin bir titreşimi var. “Aaah” iç rahatlatan, ‘bırak gitsin’ hissi yaratan bir nefes.”

Bündchen, ürün hattını basit tutarak gündüz kremi, gece kremi ve çamur maskesinden oluşturmuş. Uzun yıllar, çevre çalışmalarının içerisinde yer almış olmasından dolayı ürünlerinin organik ve doğal olmasına önem vermiş.

Ürünler doğal, üretimde rüzgar enerjisi kullanılıyor

Zaman içerisinde kullandığı ürünler konusunda bireysel farkındalığının arttığını ifade eden Bündchen basit, etkili, çevre dostu bir ürün hattı yaratmayı hayal etmiş. Toksik maddeler içermeyen ürünlerin ambalajlamasında da abartıdan uzak durmuş. Bir çok girişimci, en iyi fikirlerin ihtiyaçlardan doğduğunu söyler. Sejaa da bu şekilde ortaya çıkmış.

Bündchen ve ekibi ürünlerin geliştirilmesi ve test edilmesi için uzun bir süre çalışmışlar Birkaç yılın sonunda formüllerini geliştirmişler. Ürünler, yüzde yüz doğal olduğu kadar üretim sürecinde kullanılan enerji de rüzgar kullanılarak üretiliyor, ambalajlar soya temelli ve kimyasal kullanılmıyor.

Bündchen motivasyon kaynağını şöyle ifade ediyor: “Genç kızlara kendilerini sevmelerini ve vücutlarına değer vermelerini öğretmek istedim. Her sabah ilk gördüğünüz şey ne? Yüzünüz. Her gün yüzünüze ne sürüyorsunuz? Krem. Ben de en basit ve saf günlük kremi yapmalıydım.”

Bündchen imparatorluğu

Forbes dergisine göre Bündchen, geçtiğimiz yıl 47 milyon dolar kazandı. Louis Vuitton, Chanel, H&M, Carolina Herrera, Victoria’s Secret, Stuart Weitzman gibi markalarla sözleşmeler imzaladı. Geçtiğimiz sonbaharda ise en büyük sözleşmesini Under Armour ile imzaladı. 25 milyon dolar tutarındaki sözleşme, beş yılı kapsıyor. Bündchen, Grendene S.A. ile yaptığı anlaşma kapsamında sandalet ürünlerine sahip. Brezilya’nın Victoria Secret’i Hope ile sütyen tasarımları var. Bündchen, Forbes 2015’te 46’ıncı sırada yer aldı.

Geçtiğimiz baharda Bündchen, emeklilik planlarını açıkladı. “Biraz durmak, başka projeler ve girişimler için beynimde yeni pencereler açacak” diyor.

#giselebündchen #sejaa #girişimci #kadın #kadıngirişimci #ciltbakımı #sejaapure #skincare #süpermodel

24 görüntüleme