Aydın OSB'de kreş için temel atıldı


Geçtiğimiz hafta Aydın Sanayi Odası ve Aydın Kadın Girişimciler Kurulu işbirliğinde hazırlanarak Güney Ege Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen "Çalışan Anneler, Mutlu Çocuklar" kreş temel atma toplantısı gerçekleşti. Aydın’daki organize sanayi bölgelerinde kreş ve anaokulu bulunmadığını ifade eden TOBB Aydın Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Esen Türker, kadınların iş hayatına girmesinin teşvik ederken onların çalışma ortamlarının da iyileştirilmesi gerektiğini söyledi.

Türkiye’de 2,3 milyon kreş çağı gelmiş çocuğun okul öncesi eğitime dahil edilemediğinin altını çizen TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Daire Başkanı Ozan Acar, ülkemizin 45 bin adet kreşe ihtiyacı olduğunu ifade etti. Acar “Bugün, kadınlar için değil, ebeveynler için yaptığımız bir çalışmanın duyurusunu yapıyoruz" dedi.

Çalışan Anneler Mutlu Çocuklar” projesi kapsamında inşa edilecek ve GEKA 2015 yılı Üretim ve Ticaret Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenen anaokulunun 690 bin 355 TL olan bütçesinin yüzde 60’ı olan 414 bin 213 TL’si GEKA tarafından hibe olarak karşılanacak. Geriye kalan giderleri AYSO tarafından üstlenilen anaokulu, 1 yılda tamamlanacak. Aydın OSB’de çalışan annelerin 3-6 yaş çocukları için hizmet verecek anaokulu İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredilecek.

#tobb #kadıngirişimci #kadıngirişimcilerkurulu #esentürker #aydın #aydınsanayiodası #organizesanayibölgesi #anaokulu #ozanacar #GEKA #AYSO

37 görüntüleme