Her girişimcinin haberdar olması gereken ücretsiz online araçlar


kadinsanyaparsin@gmail.com

Eğer yeni bir işe başlıyorsanız, sınırlı bütçeniz ile en iyisini yapmanız ve mümkün olduğunca geniş bir çevreye ulaşmanız gerekiyor demektir. Entrepreneur dergisi her girişimcinin mutlaka haberdar olması gereken ücretsiz online uygulamaları paylaşmış.

1. Launchrock: “yakında sayfası” hazırlama aracı olarak dikkat çekiyor. İsterseniz kendi domain’iniz üzerinde hemen basit bir yakında sayfası hazırlayabiliyorsunuz. E-posta adresini bırakan kullanıcılara yollanacak otomatik mesaj, sosyal ağ entegrasyonu, LaunchRock’ın belirlediği alanlarda yazılacak mesajlar ve daha birçok şey sizin kontrolünüz altında. Ayrıca sayfayı yayınladıktan sonra mail adreslerini ve sayfanın ziyaretçi rakamlarını takip edebileceğiniz bir panele de sahip oluyorsunuz.

2. Madmimi: Email pazarlaması için son derece kullanışlı bir uygulama. E-mailleri oluşturmak, yollamak ve takip etmek oldukça kolay hale geliyor.

3. Google Analytics: Her işletme için son derece kullanışlı bir araç Websitenizi ziyaret edenleri kolayca izleyebilmenizi, hangi sayfalara girdiklerini öğrenebilmenizi, hangi lokasyondan giriş yaptıklarını bilmenizi sağlıyor.

4. Hiver: Gmail’i bir destek merkezi haline dönüştürüyor. Yapılacakları bir görev çubuğu haline getiriyor ve takım arkadaşlarınızla paylaşmanızı sağlıyor. Üç kullanıcıya kadar ücretsiz olarak yararlanılabiliyor.

5. SurveyMonkey: Sadece girişimciler için değil herkes için son derece faydalı bir araştırma aracı. anket dizayn etmek, internet yoluyla daha çok kişiye ulaşmak isteyenler için ideal bir site. Anketlerinizi kolayca tasarlayabiliyor ve yayınlayabiliyorsunuz. Ve Survey Monkey sonuçları sizin için analiz ediyor.

6. Evernote: Notlarınızı istediğiniz formatta saklayabilmenizi ve istediğiniz kişilerle paylaşmanızı sağlıyor. Bu notlara istediğiniz aygıttan ulaşabilme şanısınız da var.

7. Slack: Takımlar için bir mesajlaşma sistemi. İşinizle ilgili mesajları tek bir yerde toplama imkanı veriyor. Aynı zamanda dosyaları ve fotoğrafları saklayabiliyor ve istediklerinizle paylaşabiliyorsunuz.

8. Dropbox: Sadece iş gereksinimleri için değil, kişisel kullanım için de son derece uygun bir araç. İşlem yaptığınız cihaz ( tablet, akıllı telefon, masaüstü, laptop) üzerinde oluşturduğunuz dosyaların dropbox klasörüne yüklendiği anda bulut sunucuyla eşlenmesi yani aynı dosyaların başka bir sunucuya kopyalanması. Böylece size 2 GB boş alan vermiş oluyor.

9. Google Hangout: Gmail adresine sahip olan herkesin kolayca video konferans yapabilmesini sağlıyor. Ayrıca bilgisayarınızın masaüstünün ve ekranınızın video konferans sırasında diğerleri tarafından görülmesini de sağlayabiliyorsunuz.

10. Trello: Yöneticisi olduğunuz proje ekibini, içinde bulunduğunuz çalışma grubunu takip edebileceğiniz veya sadece kendi ajandanızı oluşturup daha düzenli çalışabilmek için kullanabileceğiniz sade ve kullanışlı bir arayüze sahip, güzel bir iş ağı.

#girişim #girişimci #online #araç #kadınsanyaparsın #launchcrock #madmimi #google #hiver #surveymonkey #evernote #slack #dropbox #hangout #trello #iletişim #anket #araştırma #pazarlama

0 görüntüleme