17 ve 18’inci KADINSAN YAPARSIN BULUŞMALARI’nı gerçekleştirdik


İş yapan ve iş yapmayı düşünen kadınlar, bir araya geliyor, birbirimizi dinliyor, ilham alıyor, işbirlikleri olanakları düşünüyoruz.

Aralık ayında başladığımız “Tuba İlze ile KADINSAN YAPARSIN BULUŞMALARI” nın 17’ncisi 31 Mayıs’ta Marmaris Melodi Hotel’de ve 18’incisi 2 Haziran’da Bodrum Herbafarm Akademi’de gerçekleşti.

Her iki toplantı da tıpkı öncekiler gibi son derece keyifliydi. Birbirimizi dinledik, birbirimizden çok şey öğrendik ve umutlandık.

Marmaris’teki kadınlar, genel olarak Marmaris’teki iş yapma olanaklarının sınırlı olmasından şikayetçiler. Belediye’den de kadın girişimcilerle ilgili biraz daha fazla çalışma yapması bekleniyor.

Bodrum Herbafarm Akademi’de bizleri KAGİDER Kurucu Başkanı Meltem Kurtsan ağırladı. Herbafarm, harika bir doğaya sahip bir TaTuTa (Tarım, Turizm, Takas) çiftliği. Tavukların kazların, son derece çeşitli bitkilerin ve Meltem Kurtsan’ın bugüne dek baraj yapmak ya da yolu genişletmek için kesilmek üzere olan, yaşı 70 ile 400 arasında olan 50'den fazla zeytin ağacını diktiği yaşam alanı. Çiftlik yeni bir yola çıkıyor ve Kurtsan bunu şu sözlerle ifade ediyor: “Çiftliğin ismi Herbafarm. Çünkü; Herbal, bitkisel demek, farm da hem çiftlik anlamına geliyor hem de ilacı çağrıştırıyor. Boş duramadığım ve birikimimi paylaşmak istediğim için burada bir takım atölyeler, seminerler, toplantılar düzenlemeyi arzuladım. İlk toplantımız geçtiğimiz günlerde “Bodrum Bitkilerini Tanıma Atölyesi” ile başladı. Bir yandan burayı açık kürsü gibi de düşünüyorum. Örneğin 5 Temmuz’da Dr. Kıvılcım Kayabalı’nın beyni anlatacağı iki saatlik ücretsiz bir çalışma olacak. Daha sonra konuyla ilgilenenler için daha detaylı birkaç günlük eğitim çalışmaları gerçekleştirilecek”

#kadın #girişimci #marmaris #bodrum #kadıngirişimci #kadınsanyaparsın #melodihotel #herbafarm #tubailze #meltemkurtsan

80 görüntüleme