Mucize ağaç Moringa ile tanıştım


KADINSAN YAPARSIN SÖYLEŞİLERİ

tubailze@gmail.com

Amerikalıların “Miracle Tree” yani mucize ağaç, İngilizlerin “King of the tree” yani ağaçların kralı dedikleri Moringa; C vitamini, protein, potasyum, kalsiyum, demir, K vitamini deposu. Moringa’yı Etiyopya seyahati sırasında tesadüfen öğrenen Tuba Ülgen Gürle bizlerle de tanıştırıyor. www.mucizeagacmoringa.com sitesinden detaylı bilgilere ulaşmanızı ve Moringa’yı araştırmanızı tavsiye ediyorum. Ben, internetten farklı kaynaklardan araştırdıkça bugüne kadar nasıl duymamış olduğuma şaşırdım doğrusu.

Tuba Ülgen Gürle, Seba Ülgen Estetisyenlik Kursu’nun sahiplerinden. Aynı zamanda da bir gezgin. Etiyopya’da Omo vadisini gezerken Karadenizli kadınlar gibi Etiyopyalı kadınların da sepetlerde yapraklar taşıdıklarını farkederek rehberi Yosef’e sormuş. “Bunun adı Moringa” cevabını veren Yosef kilo vermeyi sağladığı, vücudu kuvvetlendirdiği ve kas yapısını güçlendirdiği için mutlaka denemesi gerektiğini söylemiş.

Tuba Ülgen Gürle “Önce kendim denedim ve o kadar inandım, hakkında güzel şeyler duydum ki Moringa’yı Türkiye’ye getirmek istedim. Hiçbir şekilde programladığım ve düşündüğüm bir şey değildi” diyor. Moringa, Türkiye’de pek tanınmasa da Avrupa ve Amerika’da oldukça bilinen bir ağaç. Amerikalılar “Miracle Tree” yani mucize ağaç derken, İngilizler “King of the tree” yani ağaçların kralı olarak ifade ediyorlar. Çünkü C vitamini, protein, potasyum, kalsiyum, demir, K vitamini oranı çok yüksek. Vücudun direncini artırıyor, vücudun neresinde sorun varsa orayı onarıyor.

Tuba Ülgen Gürle, Moringa ile tanıştıktan sonra rehber Yosef’ten kendisi ile çalışmasını istemiş. Etiyopya’ya ikinci kez giderek firma görüşmelerini gerçekleştirmiş, üçüncü gidişinde ise bir senelik distribütörlüğü almış. Mucize ağaç Moringa www.mucizeagacmoringa.com sitesinden satışta.

Mucize ağaç Moringa’nın faydaları Dünyanın en faydalı bitkisi olarak bilinen Moringa, Orta Amerika, Afrika ve Asya'da yetişiyor. Yaprağı, tohumu ve kabuğu ile hemen her yeri, her şekilde kullanılabiliyor. Moringa’nın faydaları şöyle sıralanıyor: * Moringanın yapraklarındaki C vitamini portakala kıyasla 7 kat daha fazla. 100 gr. Moringa yaprağı 3.1 gr. protein, 0.6 gr. lif, 0,14 mg riboflavin, 1,1 mg niasin ve 53 mg askorbik asit ve yüksek oranda C vitamini, 0.07 96 mg kalsiyum, 29 mg fosfor, 1.7 mg demir, 2820 mg karoten, 10 mg thiamin, 45mg tokoferol (vitamin E) , A vitamini ve B vitamini içeriyor. * Ülser ve yaraları temizlemede oldukça faydalı. * Çok iyi bir protein kaynağı, ayrıca çok düşük yağ ve karbonhidrat içeriyor. * Sindirim sistemini düzenliyor, daha iyi çalışmasını sağlıyor. * İçerdiği A, C, E gibi antioksidan vitaminler sayesinde diyabetin iyileşmesinde yardımcı rol oynuyor. * Kansere karşı mücadelede, bağışıklık sisteminin kuvvetlendirilmesinde sıkça kullanılıyor. * Kişinin görme kalitesini artırarak daha iyi görmesini sağlıyor. * Enfeksiyonlara karşı vücudu koruyor, vücudun kendini daha iyi savunmasını sağlıyor. * Ağrı kesici özelliği de bulunuyor. Anti- inflamatuar özelliği sayesinde gut hastalığında meydana gelen iltihap ve ağrıları azaltıyor. * İçerdiği kalsiyum sayesinde kemikleri güçlendiriyor, kemik kaybını önlüyor. * Bağırsak hareketlerini düzenleyerek kolaylaştırıyor. Bu özelliği diyet yapan kişiler için oldukça önemli, düşük yağ ve karbonhidrat değerleri sayesinde zayıflamaya katkıda bulunuyor. * Çok etkili bir antioksidan görevi görüyor. Yaşlanma belirtilerini geciktiriyor, ciltteki kırışıklıkları önlüyor, cildi güzelleştiriyor ve koruyor. * Metionin ve sistin içeriyor, bu da güçlü bir amino asit kaynağı olmasını sağlıyor.

Moringa Nasıl Kullanılır? Moringa bitkisini sebze yemeklerine, et ve tavuk yemeklerine koyabilirsiniz. Yaprağı ile çay yapabilirsiniz. Ayrıca tohumlarını kavurarak çerez olarak da tüketebilirsiniz.

www.mucizeagacmoringa.com

instagram: sebaulgenestetisyenlikkursu

#moringa #saglik #bakim #sebaülgen #tubaülgen #estetik #güzellik #bakım #mucizeağaç #kadın #girişimci #etiyopya #kadınsanyaparsın

762 görüntüleme