19. KADINSAN YAPARSIN BULUŞMALARI gerçekleşti


Aralık ayında İstanbul’da başlayarak Bodrum, Ankara, İzmir, Bursa ve Marmaris’te devam eden Tuba İLZE ile KADINSAN YAPARSIN BULUŞMALARI’nın 19’uncusu geçtiğimiz hafta İstanbul Kadıköy Tasarımparkı Cafe’de gerçekleşti. Hepsiburada.com Satış Geliştirme Müdürü Ziya Kızıltan ve Kurumsal İletişim Müdürü Vahit Bora da konuk olarak katıldılar.

1 Aralık’ta "KADINSAN YAPARSIN: Girişimciliğin Sancılı, Heyecanlı Yolları" kitabının yazarı Tuba İLZE tarafından hayata geçirilen KADINSAN YAPARSIN BULUŞMALARI’nın 19’uncusu geçtiğimiz hafta İstanbul Kadıköy Tasarımparkı Cafe’de gerçekleşti.

İş yapan ve iş yapmayı düşünen kadınların bir araya gelerek kendi hikayelerini paylaştıkları toplantılarda katılımcıların ilham almaları, işbirliği fırsatlarını düşünmeleri, birbirlerinden satın almalarının teşvik edilmesi amaçlanmaktadır. KADINSAN YAPARSIN BULUŞMALARI’nın sonrasında da etkileşimin sürmesi ve farklı lokasyonlardaki katılımcıların iletişim kurmaları hedeflenmektedir.

Son iki toplantıda öne çıkan konulara ilişkin konuk konuşmacıların da davet edildiği KADINSAN YAPARSIN BULUŞMALARI'nın Haziran ayı konuğu Özyeğin Üniversitesi Girişimcilik Merkezi Yöneticisi Özden Anık Tekir idi. Temmuz ayında ise hepsiburada.com Satış Geliştirme Müdürü Ziya Kızıltan ve Kurumsal İletişim Müdürü Vahit Bora konuk olarak katıldılar.

Açılış konuşmasını yapan Tuba İlze “İş kurduktan sonra kadınlar için de erkekler için de karşı karşıya kalınan sorunlar, benzer yönetimsel konular ile ilgili oluyor. Ancak ilk adımı atarken kadınların üzerindeki yük daha fazla. Çünkü kadından çok şey bekleniyor. Evin düzenini, çocukları, kocayı, akrabaları, arkadaşları idare etmesi gereken kadın, “ihmal eden” olmakla suçlanma endişesini de taşıyor. Erkek, işte başarılı olmayı düşünürken kadın tüm bu unsurları nasıl dengeli bir şekilde yürütebileceğini planlamaya çalışıyor. Bu unsurlardan birisinde ortaya çıkan bir sorun ‘Bak işte…” ile başlayan cümleleri duyma riskini ortaya çıkarıyor. Kadınların, riske karşı çekimser tavırları da buna eklenince kadınların bu alanda yüreklendirilmeye, ilham almaya, bir araya gelmeye daha fazla ihtiyaçları oluyor” dedi.

hepsiburada.com'un sunduğu avantajlar

Hepsiburada.com'un yapısından bahseden hepsiburada.com Kurumsal İletişim Müdürü Vahit Bora, platformun yapısını ve iş yapma biçimlerini katılımcılarla paylaştı. hepsiburada.com Satış Geliştirme Müdürü Ziya Kızıltan ise kadın girişimcilere sağlanan avantajları anlattı. Ziya Kızıltan "İki yıl içerisinde 7 binin üzerinde iş ortağımız oldu. İş ortaklarımızın sayısı artarken bir yandan da şirketimizin hem kurucusu hem Genel Müdürü Hanzade Doğan Boyner'in hazırladığı çok özel bir programı hayata geçirdik. Bu program kapsamında kadın girişimcilerimize pozitif ayrımcılık sunuyoruz. Şu anda platformumuzdaki kadın girişimci sayısı 400'ler civarında, amacımız bu yıl sonunda binlere ulaştırmak ve sonrasında daha da artırmak" dedi. Proje kapsamında kadın girişimcilere sunulan fırsatlara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

http://www.hepsiburada.com/girisimci-kadinlara-teknoloji-gucu


75 görüntüleme