Tuba İlze, Bizbizze "Fark Yaratan Kadınlar" söyleşilerinde yer aldı


"İş yapmanın çok farklı yolları olduğuna inanıyorum. İş hayatında kadınların zaafları olarak gösterilen ve başarının önündeki engeller olarak tanımlanan özelliklerin kuralları değiştirebileceğine inanıyorum"

Bizbizze Kadınlar için Fikir Destek Ünitesi, her hafta

yayınladığı FARK YARATAN KADINLAR söyleşilerinde bu hafta "KADINSAN YAPARSIN: Girişimciliğin Sancılı, Heyecanlı Yolları" kitabının yazarı, KADINSAN YAPARSIN BULUŞMALARI organizatörü Tuba İlze'ye yer verdi.

1- Başarı yolunda karşınıza çıkan zorlukların üstesinden gelmenize yardım eden güçlü yönlerinizi, sloganınızı ya da ilkelerinizi bizimle paylaşır mısınız? Doğrusu bugüne kadar yaptığım her işte hedefim; kendimi gerçekleştirmek ve mutlu olmak oldu. 24 yaşında hem yazmaya hem de öğretmeye başladım. Sonraki yıllarda ikisinin de ortak noktasının öğrenmek ve öğrendiklerini aktarmak olduğunu fark ettim. Dolayısıyla varoluş nedenimi bu şekilde ifade ediyor ve yaptığım tüm işlerde bunu gerçekleştiriyorum. Birilerinin hayatına dokunamadığım hiçbir iş benim için başarılı değil. En güçlü yönümü; farkındalığımın olması olarak ifade edebilirim. Yaptığım her işi varoluşumun ifadesi olarak gördüm. Bu da tutkuyu, coşkuyu, çok çalışmayı ama çalışmış gibi hissetmemeyi, ortaya çıkan üründe samimiyeti beraberinde getirdi. Son yıllarda kadın girişimciliğine odaklandım ve "Kadınsan Yaparsın" dedim. Samimiyet, sorumluluk, iyi niyet, değer yaratmak, dürüstlük, üretmek, sürekli gelişmek, yenilikçilik temel ilkelerim. Elbette zayıf olduğum yönlerin de farkındayım. 2 - Kadının güçlenmesi sizin için ne ifade ediyor?

Ben kadının zaten güçlü olduğunu düşünüyorum. Sahip olduğu yeteneklerin farkında olmayan bir çok insan var. Bizbizze de yapılan çalışmalar, Kadınsan Yaparsın Buluşmaları gibi organizasyonlar hem farkındalığı yükseltmek hem de yalnız olmadığımızı, bir arada olabileceğimizi, birbirimize destek olabileceğimizi göstermek açısından çok önemli. Kitabımın girişinde de yazdığım gibi "Yollar bulalım istiyorum. Elele olalım, birbirimize destek olalım. 'Kadın kadının kurdudur' lafını çürütelim."

İş yapmanın çok farklı yolları olduğuna inanıyorum. İş hayatında erkekler tarafından kadınların zaafları olarak gösterilen ve başarının önündeki engeller olarak tanımlanan özelliklerin kuralları değiştirebileceğine inanıyorum.


0 görüntüleme