KAGİDER Kahvaltı Toplantılarında Kurucu Başkan Meltem Kurtsan'ı ağırladı: Koltuğa yapışmamak çok


KAGİDER Kahvaltı Toplantıları'nın Ekim ayı konuğu Kurucu Başkan Meltem Kurtsan oldu. Gazeteci Elif Ergu'nun sorularını yanıtlayan Kurtsan KAGİDER'in kuruluşunu anlattı.

Tuba İlze'nin Meltem Kurtsan ile gerçekleştirdiği söyleşiyi aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz:

https://www.kadinsanyaparsin.com/single-post/2017/04/26/Meltem-Kurtsan-Organizasyon-kurup-onu-%C3%A7al%C4%B1%C5%9F%C4%B1r-vaziyette-devretmeyi-bildim

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) Kahvaltı Toplantıları’nın Ekim ayı buluşmasında Hürriyet gazetesi yazarı Elif Ergu ve KAGİDER Kurucusu Meltem Kurtsan’ı ağırladı.

KAGİDER Başkanı Sanem Oktar, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, KAGİDER’in başkanlarının birlikte çalışmalarıyla örnek bir tablo oluşturduğuna değinerek, “Bir kuruluşun 15 yıldır varlığını sürdürmesi, özellikle başkanı değişmesine rağmen misyon ve vizyonunu devam ettirmesi çok önemli. Biliyorsunuz, Türkiye’de kuruluşlar genellikle başkanlarıyla 35-40 yıl gibi zafer yıllarına ulaşırlar. KAGİDER’in kuruluşundan beri ben dahil beş başkanı oldu, bugün üçü de burada. KAGİDER’in 15'nci yılının görüldüğünden çok daha önemli olduğunu dü0şünüyoruz. Bu tablo, kadının nasıl liderlik ettiğinin de iyi bir göstergesi. KAGİDER örneğinin de gösterdiği gibi, kadınların liderliği de birlikte, akılla ve güçlerini birleştirerek çalışma disiplinine dayalı” ifadelerine yer verdi.

Bekleyen başka koltuklar var

Kurucu Başkan Meltem Kurtsan'ın tüzüğe eklettiği ifade üzerine KAGİDER'de 2 yılda bir başkan seçimi yapılıyor, bir başkan iki dönem görev alabiliyor. Kurtsan "Koltuğa yapışmamak çok önemli. Bir koltuğu bıraktığınızda sizi bekleyen başka koltuklar var" düşüncesinde olduğunu ifade etti.

Toplantıda KAGİDER’in kuruluş öyküsünü anlatan Meltem Kurtsan Elif Ergu’nun KAGİDER’i 15 yıl sonra nerede görüyorsunuz” sorusuna hitaben, “KAGİDER gücünü kadın girişimcilerin kendi güçlerini kadının iş hayatındaki ve toplumsal hayattaki konumunu yükseltmek ortak amacıyla birleştirmesinden alıyor. KAGİDER’i sağlam temeller üzerine inşa edilen sağlam bir yapı olarak düşünelim. Bu sağlam yapı tüm bileşenleri bir arada olduğu sürece günün şartlarında öncülük eden, en iyi durumda ve uzun ömürlü olacaktır. Başkanlığı devrettikten sonra da bunu kendi gözlerimle gördüm. 15 yılda beşinci başkan KAGİDER’e liderlik ediyor. KAGİDER aynı zamanda kadınların liderliği deneyimlediği bir platform. Bu deneyimler sonucunda kadınlar çok daha farklı liderliklere hazır olabiliyorlar” yanıtını verdi.


128 görüntüleme