Daha güçlü kadınlar için Bizbizze Derneği kuruldu


Kadınların kendine güvenli, girişimci ve duyarlı bireyler olarak inisiyatif almalarını desteklemek amacıyla yola çıkan BizBizze Kadınlar için Fikir ve Destek Derneği, kuruluşunu geçtiğimiz günlerde düzenlediği lansmanla kutladı. Derneğin İstanbul dışındaki ilk şubesi Şırnak'ta kurulacak

“Birlikte hep daha güçlüyüz” diyen kadınların girişimiyle ortaya çıkan ve kadınlara ücretsiz eğitim, koçluk, mentorluk ve danışmanlık hizmetleri veren Bizbizze Projesi, daha geniş kitlelere ulaşmak için yola dernekleşerek devam etmeye karar verdi.

Yönetim Kurulu Başkanlığını Berrak Kutsoy'un yapacağı Derneğin Yönetim Kurulu üyeleri arasında Ayşegül Akşak, Bedriye Hülya, Çiğdem Çil Yıldız, İbrahim Betil, Lal Örnek Yükeb, Sema Özbay, Gila Benmayor, Meltem Kurtsan,Tuba İlze, Özden Anık Tekir yer alıyor.

Bir yıl önce b-fit Kadınların Spor ve Yaşam Merkezi olarak JPMorgan Chase Vakfı desteğiyle Bizbizze Kadınlar İçin Fikir ve Destek Ünitesi Projesi’ni hayata geçirdiklerini ifade eden BizBizze Derneği Kurucu Üyesi Bedriye Hülya "Bu proje için, iş hayatında aktif olmayı isteyen ama yolunu bulmakta zorluk yaşayan kadınların varlığından, ‘bir İŞ’e yaramak istiyorum’ demelerinden ilham aldık. Böylece, kadınların ekonomik ve sosyal hayata katılımlarını kolaylaştırarak bunun için ihtiyaç duydukları eğitim ve destek hizmetini tek bir çatı altında koordine etmek üzere İstanbul’da bir ‘kadın destek merkezi oluşturduk ve 300 kadına doğrudan hizmet verdik" diyor.

Proje, geçtiğimiz günlerde bir adım daha ilerleyecek BizBizze Derneği’ne dönüştü. Dernek olarak kadınların kendine güvenli, girişimci ve duyarlı bireyler olarak inisiyatif almalarını destekleyeceklerini vurgulayan Bedriye Hülya sözlerine şöyle devam ediyor : "Maddi ve manevi olarak gerek kişisel hayal ve hedeflerini, gerekse toplumsal sorunlara yönelik çözüm önerilerini hayata geçirmelerine katkıda bulunmaya devam edeceğiz. Çünkü biz kadınlar, bizbize daha güçlüyüz”

Bizbizze Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Berrak Kutsoy "Şimdi dernek olduk. Bu büyük adımı atmaktan korkmadık, çünkü kadınlara, kadınların gücüne güveniyoruz. Dernek olarak açacağımız 22nci dönem programımız ile programdan yararlanacak kadın sayısının binlere ulaşmasını hedefliyoruz. Amacımız, yeni dönemde programlara yerleştireceğimiz kadınların sayısının 500 olması" diyor.


270 görüntüleme