Tuba İlze, Pakistan'da KADINSAN YAPARSIN'ı anlatacak


23 Ocak'ta Pakistan'da düzenlenecek Uluslararası Kadın Liderler Zirvesi'nde KADINSAN YAPARSIN oluşumunu anlatacak olan Tuba İlze pilot uygulamaya başlayan ve yeni yılda faaliyete geçecek KADINSAN YAPARSIN MAĞAZASI'nı da duyurdu.

Foto: Hazel Rodoplu

Yazar, eğitmen ve sosyal girişimci Tuba İlze, KADINSAN YAPARSIN'ı anlatmak üzere 23 Ocak'ta Pakistan'da düzenlenecek olan Dünya Kadın Liderler Zirvesi'nde konuk konuşmacı olacak. 8 Mart 2016'da iş ve yönetim kitabı "KADINSAN YAPARSIN: Girişimciliğin Sancılı, Heyecanlı Yolları" kitabı çıkan ve kadın girişimciliği haber sitesi www.kadinsanyaparsin.com u yayına sokan Tuba İlze, 1 Aralık 2016'da KADINSAN YAPARSIN BULUŞMALARI'nı organize etmeye başladı.

İş yapan, iş yapmayı düşünen kadınları bir araya getiren organizasyonlarda her bir katılımcı kendi hikayesinden ve işinden bahsediyor. Tuba İlze "Girişimcilik zaman zaman kişinin kendisini tek başına hissettiği bir süreç. Birbirimizi dinlemek, öğrenmek hem her birimizin motivasyonunu artırıyor hem de işbirliği fırsatlarını konuşuyor, birbirimizden öğreniyor, bakış açımızı genişletiyoruz" diyor. Bugüne kadar İstanbul, Bodrum, Ankara, Bursa, İzmir, Marmaris, Antalya'da düzenlenen 28 KADINSAN YAPARSIN BULUŞMALARI ile 600'ün üzerinde kadınla buluşuldu. İletişimin sürekli olması ve farklı lokasyonlardaki katılımcıların etkileşim kurmaları amacıyla facebook'ta kapalı bir grup oluşturuldu .

Öncelikle birbirimizden almak için yeni bir alana ihtiyaç duyduk

İlze gelişmeleri şöyle anlatıyor "Grubumuz büyüdükçe yeni ihtiyaçlar ortaya çıkıyor. Bunlardan bir tanesi de KADINSAN YAPARSIN MAĞAZASI oldu. Öncelikli amaç, grup üyelerinin birbirlerinin ürünlerini görmeleri ve satın almaları. Çünkü büyük bir çesitlilik söz konusu. Marka danışmanı, mali müşavir, avukat, grafiker, mimar, danışman, gıda üreticileri, güzellik uzmanı, çiçek tasarımcısı, çanta, takı, dekoratif ürün tasarımcıları... Aslında ihtiyacımız olan bir çok şey, grubun içinde var. Facebook'ta Kadınsan yaparsın sayfasında yer alan ve yakında web sitemizde de açılacak olan KADINSAN YAPARSIN MAĞAZASI, sadece bir tanıtım platformu. Buradan satış yapılmayacak. Benim işim, uzmanlığım, hedefim ve yapmak istediğim şey elektronik ticaret değil. Burada ürün tanıtımlarını paylaşıyor, iletişim ve sipariş için bilgilerini paylaştığımız girişimciye ulaşılmasını bekliyoruz"

Uluslararası bir organizasyonda KADINSAN YAPARSIN'ı anlatacağım için çok heyecanlıyım

23 Ocak'ta Pakistan Karaçi'de düzenlenecek Uluslararası Kadın Liderler Zirvesi'nde KADINSAN YAPARSIN'ı anlatacağım. Bu benim hiç bir kurum ve kuruluş desteği olmadan çıktığım bir yol. Bir yıl gibi bir sürede öncelikli hedefim olan güvenilir bir marka oluşturma yolunda başarılı olduğum için mutluyum. Şimdi önemli olan elele verdiğimiz kadınlarla bunu sürdürmek ve geliştirmek. Uluslararası bir organizasyonda KADINSAN YAPARSIN'ı anlatma fırsatı bulduğum için çok heyecanlıyım. Kitabı yazarken ve siteyi oluştururken eski bir gazeteci, yazar ve eğitmen olarak yola çıkmıştım . Ancak süreç içerisinde ben de sosyal girişimci oldum. KADINSAN YAPARSIN BULUŞMALARI'na katılan kadınlarla birlikte öğreniyor, gelişiyor, birbirimizi motive ediyoruz. Hiç bir zorunlu sistemin, üyeliğin olmadığı bir oluşumda kişilerin birbirlerine sundukları katkıyı ve dayanışmayı görmek umut veriyor ve bir şekilde buna vesile olmak çok büyük bir mutluluk"


207 görüntüleme