"Sosyal Girişimcinin Öyküsü: KADINSAN YAPARSIN" söyleşisi Ödemiş'te


Ödemiş Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulu organizasyonu ile "Sosyal Girişimcinin Öyküsü: Kadınsan Yaparsın" semineri 22 Mart Perşembe akşamı gerçekleştirilecek.

Ödemiş Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulu organizasyonu ve gazeteci, yazar, eğitmen Tuba İlze’nin anlatımıyla 22 Mart Perşembe günü saat 19.30’da Ödemiş Ticaret Odası Konferans Salonu'nda "Sosyal Girişimcinin Öyküsü: KADINSAN YAPARSIN" semineri düzenlenecek.. KADINSAN YAPARSIN, kadın girişimciler arası iletişim platformunun ortaya çıkış süreci, eski gazeteci ve eğitmen Tuba İlze'nin "KADINSAN YAPARSIN: Girişimciliğin Sancılı, Heyecanlı Yolları" isimli yönetim kitabı ve haber sitesi ile başladı.

İletişim ve gelişim platformu

Ortaya çıkan ihtiyaçlar ile birlikte iş yapan ve yapmayı düşünen kadınların bir araya gelmesi, birbirlerinden öğrenmesi, iş birliği fırsatlarını sorgulaması amacıyla KADINSAN YAPARSIN BULUŞMALARI organize edilmeye başlandı. Bir yıl içerisinde düzenlenen 32 organizasyonla iş yapan veya yapmayı düşünen 1.000 kadın ile yüz yüze temas kuruldu. Sosyal medya platformları, kitap, internet sitesi aracılığı ile ise binlerce kadına ulaşıldı. Organizasyon katılımcıları arasında etkileşim ve iletişimin sürmesi ve tüm etkinlik katılımcılarının birbirini tanıması için sosyal medyada etkinlik katılımcılarına özel iletişim platformu oluşturuldu. İhtiyaçlar doğrultusunda eğitim programları geliştirildi. KADINSAN YAPARSIN, bağımsız bir iletişim ve gelişim platformudur. Ödemiş Ticaret Odası'nda düzenlenecek seminerde iş yapan ve iş yapmayı düşünen kadınlar birbirlerini tanıyacak, ilham alacak, öğrenecek, birlikte düşünecek, işbirliği imkanlarını değerlendirecek, birbirlerine katkıda bulunacaklar.

Etrafındaki ve en önemlisi zihnindeki seslerin hayallerini bastırmasına izin verme! Sen, kadınsın yaparsın. KADINSAN YAPARSIN. Seminer, genel katılıma açıktır.


71 görüntüleme