KADINSAN YAPARSIN ve TASARIMPARKI'ndan değer yaratacak işbirliği


1 Aralık 2016'dan bu yana Türkiye'nin farklı lokasyonlarında düzenlenen KADINSAN YAPARSIN BULUŞMALARI ile 1.000'in üzerinde kadına yüzyüze, sosyal medyadan ise binlerce kadına ulaşan www.kadinsanyaparsin.com, Nisan ayında Kadıköy'de bulunan TASARIMPARKI Etkinlik Merkezi ile işbirliği gerçekleştirdi.

www.tasarimparki.com.tr www.kadinsanyaparsin.com

Yine bir kadın girişimci olan İç Mimar ve öğretim görevlisi Nursema ÖZTÜRK'ün sahibi olduğu TASARIMPARKI Etkinlik Merkezi ile yapılan işbirliği kapsamında kadın girişimcilerin daha fazla buluşması,kadınlar tarafından ve kadınlara yönelik olarak düzenlenecek atölye, seminer, eğitim ve etkinliklere daha fazla yer verilmesi amaçlanıyor..

TASARIMPARKI Etkinlik Merkezi, 20 öğrenciye burs veriyor

2010 yılında tasarıma gönül verenler için kurulan TASARIMPARKI, Kadıköy’ü tasarımla buluşturan ilk merkez olma özelliğine sahip. Tarihi Yoğurtçu Parkı karşısındaki yemyeşil eşsiz konumu ile bugüne kadar; ulusal ve uluslararası pek çok etkinliğe imza atan TASARIMPARKI’nın faaliyetleri ; yaşam tasarımı ve iş tasarımını da kapsayacak bir bakış açısıyla genişliyor.

TASARIMPARKI Etkinlik Merkezi, 2018 yılında farklı şehir ve üniversitelerde okuyan 20 öğrenciye burs vererek katkı sağlıyor. Yetenekli öğrencilerin özgüvenine katkı sağlamak için onların da katkı ve yetenekleri ile workshoplar düzenliyor.

TASARIMPARKI Etkinlik Merkezi Kurucusu Yüksek.İç Mimar ve Öğretim Görevlisi Nursema ÖZTÜRK “TASARIMPARKI kurulduğundan beri bir hayalim vardı. İnsanların bir araya geldiği, sohbet ettikleri, fikirlerini paylaştıkları, sergilerin açıldığı, kişilerin birbirlerini eğittikleri bir alan oluşturmak… TASARIMPARKI, bu amaçlara sahip kişilerin bir arada olması için kuruldu. Bu yıl sekizinci yılını doldururken de bir hedefi olsun istedim. Gönlünü büyüterek sürdürebileceği 20 öğrenciyi desteklemeye çalışsın istedim. 31 yılını tasarım, iç mimari ve eğitimle geçiren bir tasarımcı olarak; gerçekleşmesi zor bir hayaldi. Kolay da olmadı. Zaman zaman pes etme noktasına geldiğim anlar da oldu, ancak içimdeki ses ‘devam et’ dedi. Bugün dayanışmamız her geçen gün artarak büyüyor ve TASARIMPARKI’nda gerçekleşecek etkinliklerde herkesin çorbada tuzu olmuş olacak ve mekan kiralayanlar da bir faydaya imza atmanın mutluluğunu yaşayacaklar ” diyor.

Kadınlar için değer yaratacak projeler geliştireceğiz

8 Mart 2016'da piyasaya çıkan İş ve Yönetim kitabı "KADINSAN YAPARSIN: Girişimciliğin Sancılı, Heyecanlı Yolları" kitabının yazarı Tuba İLZE tarafından oluşturulan "KADINSAN YAPARSIN" markası kapsamında www.kadinsanyaparsin.com, KADINSAN YAPARSIN BULUŞMALARI ile eğitim ve danışmanlık faaliyetleri yer alıyor.

1 Aralık 2016'dan bu yana Türkiye'nin farklı lokasyonlarında düzenlenen KADINSAN YAPARSIN BULUŞMALARI'nın 35'incisi geçtiğimiz hafta Ankara'da gerçekleştirildi.

Tuba İLZE "1 Aralık 2016'da ilk KADINSAN YAPARSIN BULUŞMALARI'nı Kadıköy'de yer alan TASARIMPARKI Etkinlik Merkezi'nin keyifli ortamında gerçekleştirdim. Eski bir gazeteci ve eğitmen olarak bu süreçte ben de bir girişimciye dönüştüm. Nursema Öztürk ile birbirimizin yolculuğuna şahitlik ettik. Ve hem TASARIMPARKI Etkinlik Merkezi hem KADINSAN YAPARSIN hem de kadınlar için katma değer yaratacak bir işbirliğini hayata geçirmek istedik. Kadıköy'de Yoğurtçu Parkı'nın yeşilliği ve TASARIMPARKI'nın keyifli ortamında atölyeler, söyleşiler, eğitimler üzenleyebilir. Şirket etkinliklerinizi burada gerçekleştirerek burslu öğrencilerin sayısının artmasına ve kadın girişimcilere katkı sağlayabilirsiniz " diyor.

TASARIMPARKI Etkinlik Merkezi’nde neler var?

  • Eğitimler, seminerler, söyleşiler

  • Toplantı mekanı (75+75= 150 m2 alanda hem ikramlıklarla, farklı masa düzeni ile 30-50 kişilik toplantı ve sunum alanı/ U şeklinde, banket düzeni, sınıf düzeni vs.) olabiliyor.

  • Sergiler – etkinlikler- kokteyl (80-100 kişiye kadar) ayakta

  • Workshop’lar (Ulusal ve Uluslararası Workshoplar), üniversitelerle işbirlikleri

  • Showroom (Tasarımcılar için ürün ve eserlerin paylaşımı, sergileme ve lansman imkanı)

  • Kahvaltı organizasyonları ve Cafe hizmeti ile birebir toplantılar yapmak mümkün.

www.tasarimparki.com.tr

#kadın #girişimci #işletme #yönetim #kadınsanyaparsın #tasarım #tasarımparkı #kadıköy #istanbul #nursemaözetürk #tubailze #etkinlik #eğitim #organizasyon

107 görüntüleme