TC AB Bakanlığı ve TÜKÇEV’den girişimcilere ücretsiz online biyomimikri eğitimi


“Girişimciler için Biyomimikri” projesi, Türkiye Cumhuriyeti Avrupa Birliği Bakanlığı, Türkiye Ulusal Ajansı ERASMUS+ Programı kapsamında, Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı - TÜKÇEV öncülüğünde ve genel koordinatörlüğünde, MENTUS Medya, İspanya, Hollanda Biomimikri Vakıfları, A.B.D Trenddesk Kuruluşu ile İstanbul Şehir Üniversitesi ve TOBB Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirildi.

Dünyaya yön veren, inovasyon yeteneği yüksek, startup aşamasındaki şirketlerin ve girişimcilerinin farkındalığında olan TÜKÇEV, “Girişimciler için Biomimikri” projesini başlatmış ve bu bağlamda açık lisansla yayın yapan online eğitim platform olan www.biomimicryfe.org, girişimciler başta olmak üzere doğa, teknoloji ve gelecek ile ilgilenen herkesin erişimine açılıyor.

Girişimcilere 10 Milyon Tasarımcı ile Çalışmanın Yolları Açılıyor

Biyo (yaşam) ve mimikri (benzetim) kelimelerinin biraya gelmesiyle oluşturulan Biyomimikri kavramı; doğanın içindeki formları, süreçleri ve sistemleri rehber alarak, doğanın öğretileri ile gezegene daha az zarar veren çözümler geliştirilmesini kapsıyor. Biyomimikri “yeni bir inovasyon disiplini”, “çok disiplinli tasarım yaklaşımı”, “doğa ile yeni bir ilişki” veya “sürdürülebilir gelişim etiği” olarak tanımlananıyor. Dünya üzerinde yer alan 10 milyon organizmayı, birer tasarımcı olarak ele alan program kapsamında; girişimcilere doğayı inceleyerek geleceği şekillendirmelerine fırsat sunan ücretsiz online eğitim platformu www.biomimicryfe.org adresine 19 Nisan 2018 itibari ile erişilebilir.

Online Platform www.biomimicryfe.org 19 Nisan 2018’de Açılıyor!

Konunun ve projenin ayrıntılı tanıtımı, alanında uzman kişilerin katılımıyla gerçekleşecek bir panelle, 19 Nisan 2018 Perşembe saat: 13.00’de İstanbul Şehir Üniversitesi Dragos Yerleşkesi'nde yapılacaktır. “Biyomimikri ve Gelecek Trendleri” ile “Biyomimikri ve Girişimcilik” konulu otumlarının da gerçekleştirileceği programda Türkiye’den uzmanlar ile birlikte yurt dışından konuşmacılar da yeralacaktır.

#ab #tükçev #tasarım #biyomimikri #eğitim

53 görüntüleme