Üreten, paylaşan kadınlar KADINSAN YAPARSIN Şenliği'nde buluştu


KADINSAN YAPARSIN ŞENLİĞİ'nin ilki Kadıköy TASARIMPARKI Etkinlik Merkezi'nde 26-27 Mayıs'ta gerçekleşti.

8 Mart 2016'da gazeteci ve eğitmen Tuba İLZE tarafından yazılan KADINSAN YAPARSIN: Girişimciliğin Sancılı, Heyecanlı Yolları isimli İş ve Yönetim kitabı ile yolculuğuna başlayan KADINSAN YAPARSIN 1 Aralık 2016 itibariyle iş yapan ve iş yapmayı düşünen kadınlarla buluşmaya başladı. Türkiye'nin farklı şehirlerinde düzenlenen 39 KADINSAN YAPARSIN BULUŞMALARI ile kadınlar birbirlerinin hikayelerini dinlediler, birbirlerine nasıl katkıda bulunabileceklerini düşündüler, finansman, pazarlama, iş geliştirme gibi konular üzerine konuştular.

26-27 Mayıs'ta Kadıköy TASARIMPARKI Etkinlik Merkezi'nde birincisi düzenlenen KADINSAN YAPARSIN ŞENLİĞİ'nde bir araya gelen farklı alanlardan kadınlar ürünlerini ve hizmetlerini sergilediler.

Zeytinyağından kuklaya, ebrudan takı tasarımına, camdan sabuna kadar farklı alanlarda ürün üreten kadınların yanısıra hizmetlerini düzenledikleri atölyelerle tanıtma fırsatı da buldular. Bu kapsamda Simurg Nefes Atölyesi katılımcılara nefes çalışması yaptırırken, Farkındalık Koçu Meyra İlknur Mısır, para ve farkındalık ilişkisinden bahsetti. Rüya eğitmeni Servet Derya Değerli Rüyalarını gerçekleştir başlıklı bir sunum yaparken Williams Sendromu Derneği de bir farkındalık toplantısı düzenledi. Solu-Can kitabının yazarı Çağlar Çabuk, toplumsal cinsiyet eşitliğini ele aldığı "Başarmanın Cinsiyeti Yok" başlıklı söyleşisinin ardından katılımcılarla sohbet ederek kitabını imzaladı.

Stantları ziyarete gelen katılımcılar ise hem kadın girişimcilerin tasarım ürünlerini görme ve satın alma fırsatı buldular hem de elde ettikleri gelirle şu anda 20 öğrenciye burs vermekte olan TASARIMPARKI'na destek vermiş oldular.

https://www.instagram.com/kadinsanyaparsin/

https://www.instagram.com/tasarimparki/


0 görüntüleme