Yasemin Sungur: 5 güçlü özelliğinizi her gün kullanın


Gazeteci, eğitmen, "KADINSAN YAPARSIN: Girişimciliğin Sancılı, Heyecanlı Yolları" isimli İş ve Yönetim kitabının yazarı Tuba İLZE tarafından düzenlenmekte olan KADINSAN YAPARSIN BULUŞMALARI'nın 41'incisi 28 Haziran Perşembe günü Kadıköy TASARIMPARKI Etkinlik Merkezi'nde gerçekleşti.

41'inci KADINSAN YAPARSIN BULUŞMALARI'nın konuğu Yasemin Sungur Gelişim Enstitüsü kurucusu, martidergisi.com Yayın Yönetmeni, "Kariyerim Gelecek" kitabının yazarı Yasemin Sungur idi.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Tuba İLZE, Kadınsan Yaparsın'ın yolculuğundan bahsetti. "Bir iş ve yönetim kitabı olan KADINSAN YAPARSIN: Girişimciliğin Sancılı, Heyecanlı Yolları" ile başlayan yolculuk, www.kadinsanyaparsin.com ve KADINSAN YAPARSIN BULUŞMALARI ile devam etti. İstanbul dışında farklı lokasyonlarda da toplam 41 KADINSAN YAPARSIN BULUŞMALARI gerçekleşti. Hiç bir kurumsal işbirliği olmayan bu çalışma tamami ile bağımsız bir sosyal girişim. İş yapan ve iş yapmayı düşünen kadınlar hikayelerini anlatıyorlar, birbirimizden ilham alıyor, işbirliği fırsatlarını düşünüyor, birbirimize nasıl katkı olabileceğimizi konuşuyoruz. Bu süreç insanın kendisini zaman zaman yalnız hissettiği bir süreç. Bu nedenle "diğerlerini" dinlemek, birilerinin orada olduğunu görmek, sormak istediklerimizi güvenerek sorabileceğimiz kişileri tanımak iyi geliyor. Ben çok uzun yıllardır yönetim ve finans eğitimleri veriyorum. Dolayısıyla sadece sohbet ve tanışma değil aynı zamanda o toplantıda öne çıkan sosyal medya, finansman, iş geliştirme gibi konuları da ele alma fırsatımız olabiliyor. Etkinlik sonrası her bir katılımcı facebook ta yer alan kapalı grubumuza ekleniyor ve böylece diğer toplantıların katılımcıları ile de etkileşim kurmaları hedefleniyor. Bazı toplantılara konuk davet ediyoruz. Bugün Yasemin Sungur bizimle oldu ve çok kıymetli tecrübelerini ve önerilerini paylaştı"

Yasemin Sungur Gelişim Enstitüsü kurucusu Yasemin Sungur konuşmasında kişinin güçlü yönlerini bilmesinin ve daha da önemlisi bunları her gün kullanmasının öneminden bahsetti. Sungur "Kendi güçlü yanlarımızı en iyi biz bilmeliyiz. Bu yüzden yıldız örneğini kullanmanızı öneriyorum. Yıldızın beş köşesi var, yıldızın beş köşesine beş güçlü özelliğinizi koyun. Ve sonra o gün o 5 güçlü özelliğinizi kullanıp kullanmadığınızı kontrol edin. Ben bunları her gün kullanıyor muyum? Özellikle sıkıntıdayken, ihtiyaç duyduğumda kullanıyor muyum? diye sorun. Çoğu insan güçlü özelliklerini kullanmıyor. Kullanmadığı için de zorlandığı zaman zayıf yönlerine odaklanıyor. Bu yüzden o güçlülüğü içimizde hissetmemiz lazım.Onu kaynak olarak bir çağlayan gibi kullanmalıyız. Kendimizi iyi tanımalıyız" dedi.

Kadıköy TASARIMPARKI Etkinlik Merkezi Kurucusu, iç mimar Nursema Öztürk de TASARIMPARKI Etkinlik Merkezi'nde değer yaratan, farklı organizasyonlara ev sahipliği yapmaktan dolayı çok mutlu olduklarını belirterek etkinlik merkezinden elde edilen gelirle şu anda 20 lise ve üniversite öğrencisine burs sağlandığının altını çizdi.


78 görüntüleme