Kadıköy Anadolu Lisesi Kristal Martı Ödülleri sahiplerini buldu


Son yıllarda kendi alanlarında belli başarılara imza atarak bu ödüle layık görülen Bülent Ortaçgil ‘68, Dr. Ateş Barut ’91 , Tuba İlze '93 ve Belgin Yücelen ‘87 Kristal Martı ödüllerini okulun bahçesinde düzenlenen Talaş Böreği gününde aldılar.

Kadıköy Maarif camiasının önerileriyle KALİD Kristal Martı Komitesi tarafından belirlenen ve son yıllarda kendi alanlarında belirli başarılara imza atarak adını duyurmuş 4 mezuna Kadıköy Anadolu Lisesi Geleneksel Talaş Böreği Günü’nde ödülleri verildi.

Kadıköy Maarif Koleji ve Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği KALİD Kadıköy Maarif Camiasının önerileri ve Kristal Martı Komitesi kararı ile 18. Kristal Martı ödüllerini dağıttı. Son yıllarda kendi alanlarında belli başarılara imza atarak bu ödüle layık görülen Bülent Ortaçgil ‘68, Dr. Ateş Barut ’91 , Tuba İlze '93 ve Belgin Yücelen ‘87 Kristal Martı ödüllerini okulun bahçesinde düzenlenen Talaş Böreği gününde aldılar.

Müziğe başladığı günden bu güne nerede ise 50 yıldır,sadece müzisyen, şarkı sözü yazarı ve aranjör olarak değil bir ozan olarak döneminin ruhunu müziğine yansıtan yansıtan ve halen yılda en az 50 konsere çıkan, ülkemizde 3 neslin aklına ve zevkine hitap eden Bülent Ortaçgil müzik alanındaki başarıları ile bu ödüle layık görülürken, Dr. Ateş Barut veteriner ortopedi, travmatoloji, nöroloji, nöroşirurji ve yumuşak doku cerrahisi alanlarında yayımlanmış onlarca makalesi ile ulusal ve uluslararası kongrelerde gerçekleştirdiği bir çok sunum, Türkiye Veteriner Cerrahi Kongresi’nde tiroid tümörleri cerrahisi konulu çalışmasıyla Kristal Martı’ya layık görüldü.

Bir diğer Kristal Martı Sahibi Belgin Yücelen Türk Amerikan Cemiyeti’nin 2018 İlkbahar Moons and Stars Projesi (MASP) Ödülünü 2017’den beri Amerika’nın çeşitli eyaletlerindeki müze ve sanat galerilerinde sergilenen Geçmişten Kıyafetler (Clothes from the Past) çalışması ile alarak bu ödülü kazanmayı hak ederken, diğer aday Tuba İlze de KADINSAN YAPARSIN çalışmaları kapsamında yayınladığı KADINSAN YAPARSIN: Girişimciliğin Sancılı, Heyecanlı Yolları kitabı, haber sitesi www.kadinsanyaparsin.com, KADINSAN YAPARSIN BULUŞMALARI çalışmaları ile Kristal Martı ödülünü kazandı

Bugüne kadar 76 Martı Kristal Martı ödülü kazandı.

2001 yılında dağıtılmaya başlanan Kristal Martı ödülleri bugüne kadar 76 okul mezununa verildi. Kristal Martı ödüllerini geçtiğimiz 17 yılda alanlar arasında Solmaz Kamuran, Altan Erkekli, Erinç Yeldan, Emre Aköz, Can Gürzap, Acun Ilıcalı, Süreyya Ciliv, Ufuk Uras, Müge İplikçi gibi kendi konularında başarılara imza atmış isimler de bulunuyor.


144 görüntüleme