Kerten Hospitality, manchising modeliyle hizmet veriyor


Kerten Hospitality; yatırımlar yapıyor, manchising modeli ile gayrimenkul sahiplerine hizmet veriyor ve özsel sermaye fonu olarak girişimcilerin projelerine destek veriyor. Bugüne kadar yüzden fazla proje dinlediğini söyleyen Kerten Türkiye Ülke Başkanı Ruşen Kopmaz'a bunların kaçının kadın olduğunu sorduğumda aldığım cevap "1 ya da 2" oldu.

Kerten Hospitality; The House Otelleri, The House Residence, genç gezgin hedef kitleye hitap eden Cloud7 Hotel ile Türkiye'de faaliyet gösteriyor. 2019 yılında ise paylaşımlı ofis markası Ouspace’in hayata geçmesi planlanıyor.

Manchising modeliyle yatırımcının uzun vadeli hedeflerini desteklediklerini ifade eden Kerten Türkiye Ülke Başkanı Ruşen Kopmaz “Manchising modeli ile gayrimenkul sahiplerinin işletme uzmanlıklarını geliştirmek ve uzun vadeli ticari hedeflerini desteklemek amacıyla etkin bir şekilde onlarla birlikte çalışıyoruz. Başlangıç tasarımından yapım işlerine, tüm iç teçhizatın tamamlanmasına dek uzanan bu süreçte mekânın kapasitesini ve elde edilecek geliri en üst düzeye çıkarmaya odaklanıyoruz. Bunun yanı sıra iddialı teknolojik donanımımız, çevre dostu duruşumuz ve yenilikçi fikirlerimizle, ağırlama sektörünün bir parçası olmaya ve geleceğine yön vermeye kararlıyız. Çalışmalarımız, gezginler, yerleşikler, maceraperestler ve çalışanlar için birer merkez haline gelebilecek yeni konseptler yaratmaya uzanıyor” diyor:

Hem girişimciyiz, hem de girişimcilere destek veriyoruz

Girişimci olmalarının yanısıra private equity (özel sermaye fonu) olarak girişimcilere de destek verdiklerini ifade eden Ruşen Kopmaz "Geçtiğimiz 5 yılda ülkemizde girişimciliği besleyen önemli atılımlar söz konusu oldu. Biz de Ouspace ortak çalışma alanını açtığımızda belirli bir kısmında genç girişimcilere ofis hizmeti vereceğiz" diyor.

Girişimcilerin projelerini dinleyen ve değerlendiren Ruşen Kopmaz'a dinlediği projelerden kaç tanesinin kadınlara ait olduğunu sorduğumda aldığım cevap şöyle oldu: "Bugüne kadar 100'den fazla proje dinledim. Bunların sadece bir ya da ikisi kadınlar tarafından sunulan projelerdi."

#thehpusehotel #ruşenkopmaz #kerten #househotel #girişimci #kadın #özelsermaye #yatırım #gayrimenkul

47 görüntüleme