Kadın sporcular "Hayallerin İçin Mücadele Et" diyor


Başarılı kadın sporcuların ilham veren hikayelerini “Fight Your Dreams” (Hayallerin İçin Mücadele Et) isimli global bir kampanya ile paylaşan Nike, sporcuların kazandıkları madalyaların arkasındaki tutkuyu, hırsı ve azmi gün ışığına çıkardı. Dört sporcunun yer aldığı kampanyada Dünya ve Avrupa Şampiyonu ilk kadın güreşçi Yasemin Adar, Dünya, Avrupa ve Grand Slam Şampiyonu Tekvandocu İrem Yaman’ın yanı sıra Alman boksçu Zeina Nassar ve İngiliz boks şampiyonu Ramla Ali de bulunuyor. Kampanya kapsamında Yasemin Adar ve İrem Yaman, zorlukların üstesinden gelerek kendilerini altın madalyaya ulaştıran hikayelerini paylaştı.

Bir şeyi isteyince bahane üretmezsiniz

İrem Yaman, “Büyük hayaller kurmak, cesaret, hırs ve azim ister. Bir şeyi isteyince bahane üretemezsiniz. Onu gerçekleştirmek için elinizden gelen tüm fedakarlığı yaparsınız. Güç, yıkıp dökmek ya da kırıp geçmek değil aksine yoktan var etmek, emek vermek ve yol göstermektir. Herkesin gücünün farkına varıp hissetmesinin en önemli şey olduğunu düşüyorum.” dedi. 

Başarım, bir çok önyargının yıkılmasını sağladı

Yasemin Adar ise “Kadının doğasında güçlü olmak var. İnsanlara kadın güreşçiyim dediğimde bana inanmıyorlar. Fakat onlar beni eleştirdikçe ben daha bir azimle ve hırsla çalışıyorum. Türkiye’de ilk defa Dünya Şampiyonu bir kadın güreşçi oldum. Bu başarım, birçok önyargının yıkılmasını sağladı. Umarım genç kızlarımız, kazandığım başarılara yenilerini ekleyerek kadın güreşini daha çok duyulur hale getirir. Hedefim, 2020 Tokyo Olimpiyatları’na katılarak altın madalya kazanmak.” sözleriyle hikayesini ve hayallerini paylaştı.

#nike #kadin #spor #sporcu #yaseminadar #iremyaman

45 görüntüleme