Anadolu'nun Kadın Gücü yarışmasına başvurular başladı


Anadolu Kültürel Girişimcilik (AKG), müze mağazalarında satılmak üzere özel olarak tasarlanacak ürünlerin yarışacağı Anadolu’nun Kadın Gücü yarışmasının ikincisini düzenliyor. Yarışmanın bu yılki teması “Bereket”

"Dünyanın En büyük Müze Mağaza Zinciri” unvanına sahip Anadolu Kültürel Girişimcilik, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müze ve ören yerlerindeki ticari alanları işletiyor. Türkiye’nin kültürel mirasının tanınması ve korunması misyonuyla Anadolu Kültürel Girişimcilik (AKG), müze mağazalarında satılmak üzere özel olarak tasarlanacak ürünlerin yarışacağı Anadolu’nun Kadın Gücü adlı bir yarışma düzenliyor. Daha çok kadının üretime, tasarıma ve dünyaya tanıtımına destek vermeyi hedefleyen yarışmada kadın girişimci ve tasarımcılar tarafından üretilen eserler yarışacak.

Anadolu’nun Kadın Gücü yarışması, geleneksel motifleri ve kültürel değerleri modernize ederek günümüze taşıyan ürünlere dönüştürmeyi teşvik etmeyi amaçlıyor. Yarışmanın bu yılki teması “Bereket” olarak belirlendi.

Yarışmada seçilecek ürünler ise AKG yetki alanlarındaki müze mağazalarında satışa sunulacak.

Yarışmaya katılacak kadın üretici ve tasarımcılar, 5 ayrı kategoride yarışacak.

* Takı

* Tekstil

* Ev & Dekorasyon (Züccaciye)

* Kahve Seti

kategorilerinde satışa sunulmaya hazır ürünler yarışırken

* İllüstrasyon

kategorisinde yaratıcı çizgiler arasından seçim yapılacak.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerindeki ticari alanların işletme yetkisine sahip Anadolu Kültürel Girişimcilik (AKG), Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ve Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü (DÖSİMM) iş birliği ile, kadın girişimci ve tasarımcılara yönelik bir düzenlenen yarışmaya, internet sitesi www.anadolununkadingucu.com üzerinden başvuru kabul edilecek.

5 ayrı kategoride değerlendirilecek ürün ve tasarımlar, Anadolu Kültürel Girişimcilik çatısı altındaki 133 müzenin 147 mağazasında ziyaretçilerle buluşarak satışa sunulacak. Yarışmayı kazanan üreticilere 10 binTL ön alım garantisi verilecek.

►10 Ocak 2020 – Online Başvuru

► 10 Şubat 2020 – Ön Eleme Sonuçlarının Açıklanması

► 17 Şubat 2020 – Jüri Değerlendirme


152 görüntüleme