Kadın girişimciler, Ramada Plaza İstanbul'da "Kadınsan Yaparsın" dediler


İş yapan ve yapmayı düşünen kadınların bir araya geldiği 75. KADINSAN YAPARSIN BULUŞMALARI, 22 Ocak Çarşamba günü RAMADA PLAZA by Wyndham İstanbul City Center evsahipliği ile gerçekleşti.

1 Aralık 2016'da İstanbul'da başlayan ve Ankara, Bursa, Antakya, İskenderun, İzmir gibi farklı şehirlerde düzenlenmeye devam eden KADINSAN YAPARSIN BULUŞMALARI'nın 75'incisi 22 Ocak Çarşamba günü RAMADA PLAZA by Wyndham İstanbul City Center'da gerçekleşti.

İş ve Yönetim kitabı "KADINSAN YAPARSIN: Girişimciliğin Sancılı, Heyecanlı Yolları" kitabının yazarı Tuba İlze'nin açılış konuşmasını yaptığı toplantının katılımcıları işlerini tanıtarak, yolculuklarını paylaştılar.

Tek başına iş yaparken en büyük sıkıntılardan bir tanesinin motivasyonun dalgalı seyri olduğunu ifade eden İlze, bu buluşmalarla birlikte katılımcıların birbirlerinin hikayelerini dinleyerek ilham aldıklarını, motive olduklarını ve birbirleri için fikir geliştirerek, birbirlerine katkı olarak, farklı yolcuklardan öğrenerek bakış açılarını geliştirdiklerini ifade etti. ( KADINSAN YAPARSIN HAKKINDA https://www.youtube.com/watch?v=1J7QoJS0q78&t=27s

https://www.youtube.com/watch?v=jF83GS7Blxg&t=48s )

75.KADINSAN YAPARSIN BULUŞMALARI'na ev sahipliği yaparak kadın girişimcileri ağırlayan RAMADA PLAZA by Wyndham İstanbul City Center Dijital Pazarlama Müdürü Neslihan Özbek, kadın çalışmalarını ve kadın istihdamını çok önemsediklerini ifade etti ve son dört yıl içerisinde Ramada Plaza İstanbul City Center'da kadın çalışan sayısının yüzde 20'den yüzde 40'a çıktığını belirtti. KADINSAN YAPARSIN BULUŞMALARI katılımcıları ile sosyal medya yönetimine ilişkin ipuçları da paylaşan Özbek, dijital dünyada varlık göstermenin önemini vurguladı. Özbek, "Bu süreçte mutlaka kişinin kendisinin sosyal medya yönetimini öğrenmesi gerektiğini düşünüyorum. Sosyal medya hesaplarını kişinin kendisinin yönetmesi ve bu platformlarda güçlenerek yola devam etmesi çok önemli" dedi.

Toplantı kapsamında Anadolu Kültürel Girişimcilik tarafından bu yıl "Bereket" teması ile ikincisi düzenlenen Anadolu'nun Kadın Gücü yarışması hakkında da bilgi paylaşımı yapıldı. 30 Ocak'ta başvuruların tamamlanacağı yarışma ile ilgili bilgilere de http://anadolununkadingucu.com/ web sitesinden ulaşabilirsiniz.


52 görüntüleme