Sephora ve KAGİDER'den kozmetik sektöründe kadın girişimcileri güçlendirmek için işbirliği

Kozmetik markası Sephora ile Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ‘’Kadın Girişimcilerin Gücü - Kozmetik ve Güzellik Sektöründe Kadın Girişimcileri Geliştirme Hızlandırma Programı’’ ile güçlerini birleştirdi. Sephora Türkiye Pazarlama Direktörü Ayça Kaya proje ile ilgili olarak “KAGİDER ile başlattığımız geliştirme ve hızlandırma programı kapsamında da önceliğimiz; girişimci kadınların yolculuklarına ışık tutarak ticari faaliyetlerinde yönlerini belirlemeleri için uzmanlık ve motivasyon konularında onlara destek olmak” dedi.

KAGİDER Başkanı Emine Erdem gerçekleştirdiği konuşmada şunları söyledi: “KAGİDER olarak, kadının potansiyelinin değerlendirilmesi, ekonomik ve toplumsal alanda eşit şekilde varlık göstermesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yeni dünyanın yükselen trendi girişimcilik. Gerek dünyada gerekse ülkemizde girişimciliğin yarattığı fırsatlar ve pazarlar ekonomilerin değişimi ve gelişiminde büyük rol oynuyor. Sephora ile kozmetik ve güzellik endüstrisinde kadın girişimcilere fırsat sunmak, işlerini büyütmeleri için destek olmak ve yeni pazarların kapılarını aralamak amacıyla yola çıktık.” Başvurular, 5 - 31 Mart arasında alınacak KAGİDER ve Sephora iş birliği ile Mayıs 2020’de ''Kozmetik ve Güzellik Sektöründe Kadın Girişimcileri Geliştirme Hızlandırma Programı” düzenlenecek. Kozmetik, güzellik ve bunlarla ilişkili diğer (cilt bakımı, makyaj ve saç aksesuarları, kişisel bakım amaçlı banyo ürünleri, vb.) sektörlerde faaliyet gösteren kadın girişimcilerin işlerini geliştirmeleri ve hızlandırmalarına destek olmak amacıyla hazırlanan programa başvurular 5 Mart – 31 Mart 2020 arasında alınacak.

Başvuru değerlendirmeleri sonrası 25 kadın girişimci seçilerek programa dahil edilecek. 25 katılımcı arasından Sephora ve KAGİDER’in oluşturacağı jüri tarafından seçilecek beş kişiye, Sephora’nın global ve yerel tedarikçi ilkelerini yerine getirmesi şartı ile tanıtım ve promosyon desteği ile üzerine tanıtım ve promosyon desteği ile sephora.com.tr’de satış imkanı sunulabilecek. Detaylı Bilgi http://bit.ly/2woQOPM

22 görüntüleme